بیوگرافی حامد بهداد

بیوگرافی حامد بهداد:

بیوگرافی حامد بهداد

نام: حامد
نام خانوادگی: بهداد
تاریخ تولد : 1356/8/26 در مشهد
سالهای فعالیت: از 1379 تاکنون
زمینه فعالیت: کارگردان، بازیگر، خواننده
وضعیت تاهل: مجرد


حامد صابری بهداد (زاده ۲۶ آبان ۱۳۵۲ در مشهد) بازیگر سینمای ایران است.
حامد بهداد دوران کودکی و نوجوانی‌اش را در شهرهای مشهد، تهران و نیشابور زندگی کرده‌است.

حامد در دوران دبیرستان دوباره به مشهد بازگشته‌است.او دارای تحصیلات لیسانس رشته بازیگری تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی تهران است.

حامد بهداد به واسطه رامبد جوان و پیشنهاد او به همایون اسعدیان وارد سینما شد. او برای فیلم «آخر بازی» بازی خود را به حامد بهداد داد، قبل از آن بهداد در دفتر تبلیغاتی رامبد کار می کرد و ضمن تحصیل در رشته تئاتر آچار فرانسه این دفتر تبلیغاتی بود.

فردی که بیشترین تاثیر را روی زندگی حامد بهداد گذاشته،سیدمحسن شهرنازدار است که حامد تمام اطلاعات شفاهی اش را با او چک می کند. حامد هرازگاهی به خراسان و سراغ او می رود، شهرنازدار روزنامه نگار بوده و در زمینه موسیقی و معماری کتاب هایی نوشته است.

حامد بهداد برای نخستین بار با فیلم آخر بازی در سینمای ایران معرفی شد و برای آن کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم فجر شد.


بیوگرافی حامد بهداد

او در فیلم «روز سوم» (محمدحسین لطیفی، ۱۳۸۵) در نقش یک افسر عراقی که در بحبوحه محاصره خرمشهر عاشق دختری خرمشهری می‌شود، ظاهر شد و برای دومین بار پس از «آخر بازی» کاندیدای سیمرغ بلورین از دوره بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر شد.

بازی بهداد در فیلم «کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره» به کارگردانی بهمن قبادی، موجب راه‌یابی او به جشنواره بین‌المللی فیلم کن شد. او در سال ۱۳۸۹ با نقش‌آفرینی در فیلم «جرم» به کارگردانی مسعود کیمیایی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

حامد بهداد در طول فعالیت هنری‌اش امکان همکاری با بسیاری از کارگردانان بنام سینمای ایران از جمله ناصر تقوایی، مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی و… را داشته‌است که فیلمش با ناصر تقوایی به سرانجام نرسید.

بهداد همچنین از شاگردان حمید سمندریان بوده‌است. وی به عنوان خواننده میهمان با گروه موسیقی دارکوب به سرپرستی همایون نصیری همکاری می‌کند و در چند آلبوم و کنسرت این گروه حضور داشته‌است.


بخشی از فیلم شناسی حامد بهداد:
سینمایی:
1397 قصر شیرین
1397 جان دار
1396 مارموز
1395 سد معبر
1394 نیمه شب اتفاق افتاد
1394 هفت ماهگی
1394 هیهات
1393 خانه دختر
1393 چهارشنبه خون به پا می شود
1392 آرایش غلیظ
1392 زندگی جای دیگری است
1391 چه خوبه که برگشتی
1391 فرزند چهارم
1390 بی تابی بیتا
1390 پله آخر
1390 نارنجی پوش
1389 انتهای خیابان هشتم
1389 جرم
1389 سعادت آباد
و…

دیدگاهتان را بنویسید