شرایط بازیگر شدن در ترکیه

شرایط بازیگری در ترکیه

چند توصیه و راه کار برای دوستانی که برای دریافت اقامت از طریق کار در ترکیه در زمینه بازیگری علاقمند هستند، داریم که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

برای افرادی که می خواهند در زمینه بازیگری در ترکیه فعالیت کنند، قبل از هر چیز باید به این سوال اشاره کنیم که آیا قبلا در این زمینه تجربه دارند یا نه؟ آیا قبلا آموزش های لازم را در این رشته دیده اند؟ قبلا سابقه بازیگری در ایران را داشته اند و یا خیر؟

شما می توانید از دو طریق وارد حرفه بازیگری در ترکیه شوید. اما قبل از هر چیز شما باید به زبان ترکی مسلط باشید.

اولین روش این است که، افرادی که قبلا در ایران هیچ تجربه ای در زمینه بازیگری نداشته اند و دانش کافی در این خصوص ندارند و می خواهند آموزش های لازم را برای بازیگر شدن در ترکیه ببینند، باید یا رشته بازیگری در یکی از دانشگاه های ترکیه را انتخاب کرده و در این زمینه تحصیل کنند که از این طریق هم می توانند به زبان ترکی مسلط شوند و هم در زمینه بازیگری تحصیل کنند. و یا اینکه در یکی از موسسه های بازیگری در ترکیه آموزش ببینند.

در ترکیه موسسه هایی وجود دارد که در زمینه بازیگری آموزش های لازم را برای علاقمندان ارائه می دهند و بسیاری از بازیگران مشهور این کشور بدون اینکه در دانشگاه در این زمینه تحصیل کرده باشند، از طریق دریافت آموزش ها و تاکتیک هایی که در این موسسه ها ارائه می شود، تبدیل به یکی از بهترین بازیگرهای مشهور در این کشور شده اند. در ترکیه به دلیل رواج سریال های مشهور تلویزیونی در سال های اخیر، این موسسات هم گسترش پیدا کرده اند.
کدام موسسات برای آموزش بازیگری در ترکیه مناسب است؟

در ترکیه تعداد موسسه هایی که مشغول آموزش حرفه بازیگری هستند، بسیار زیاد است. از جمله نکاتی که در انتخاب این موسسه ها لازم است بدانیم، سابقه کاری آنها است. اول از همه باید درباره سابقه تاسیس اینگونه موسسات تحقیق کرده باشیم که مدرس هایی که در این موسسه ها مشغول تدریس اند، چه کسانی هستند؟ بسیاری از این موسسه ها از نام استادان مشهور برای جذب هنرجوها استفاده می کنند. به همین دلیل باید در انتخاب آنها دقت کنید.
در این بخش به معرفی برخی از موسسه های مشهور آموزش بازیگری در ترکیه می پردازیم.
مشهورترین موسسه های آموزش بازیگری در ترکیه

Müjdat geze sanat merkezi
این مرکز که به نام یکی از بازیگران مشهور ترکیه ( موجدات گزر) در عرصه تئاتر است، در تعلیم و آموزش بازیگران بسیاری در زمینه تئاتر و تلوزیون فعالیت گسترده ای دارد.

Sadri alışık kültür merkezi
این مرکز از جمله برترین مراکز آموزش بازیگری در ترکیه است که به نام بازیگر مشهور ترکیه صادری آلیشیک آغاز به کار کرده است. به ویژه در زمینه تئاتر فعالیت چشم گیری دارد.
دیگر مراکز آموزش بازیگری مشهور در ترکیه:

Sinematek
Craf oyunculuk atölyesi
Diyalo anlatım iletişim
Buçu akademi
3 mota
Sahn tozu tiyatrosu
Mmandalina
Grisahne

بازیگری در ترکیه

اما اگر شما در ایران سابقه بازیگری داشته اید و همچنین اگر زبان ترکی هم بلد باشید، در این صورت شما می توانید در یکی از آژانس های بازیگری در این کشور ثبت نام نمایید، سپس آنها شما را بر طبق استعداد و علاقه ای که دارید به تولید کنندگان و کارگردانان فیلم و سریال و …. معرفی می کنند. همچنین در این آژانس ها شما از آموزش هایی که توسط مربیان و استادان این رشته ارائه می شود، می توانید استفاده کنید.

در اینجا به معرفی بعضی از آژانس های مشهور بازیگری در ترکیه می پردازیم:

آژانس Erberk
این آژانس با سابقه بیشتر از ۲۰ سال یکی از مشهورترین آژانس های بازیگری به شمار می آید‌.
www.erberk.com

آژانس Fenogram
این آژانس که کار خود را در سال ۲۰۱۰ شروع کرده است، امروزه جز بهترین و مشهورترین آژانس های بازیگری در ترکیه به شمار می آید، که هنرمندان زیادی را در این زمینه برای تهیه کنندگان و کارگردان های مشهور ترکیه معرفی کرده است.
www.fenogram.com

آژانس Microp produced
این آژانس که فعالیت خود را در سال ۲۰۰۵ آغاز کرده است یکی از معروف ترین آژانس های بازیگری می باشد که مشهورترین بازیگران سریال ها از این آژانس معرفی می شوند.
oscarajans.com

آژانس Tümay özokur
این آژانس کار خود را در سال ۱۹۹۱ آغاز کرده است و جزء باسابقه ترین آژانس های بازیگری در ترکیه به شمار می آید.

آژانس Oscar
این آژانس یکی از معروفترین آژانس های بازیگری به شمار می آید و در سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرده است
oscarajans.com

آژانس Mayadroom
این مرکز اولین آژانس بازیگری در ترکیه است که با کیفیت iso 9001 و ohsas 18001 در ترکیه فعالیت می کند.
www.mayadroomajans.com

آژانس Renda güner
این آژانس در سال ۱۹۹۶ شروع به فعالیت کرده است و امروزه نیز جزء برترین آژانس های بازیگری به شمار می رود.
rendaguner.com

آژانس Gaye sökmen
این آژانس که جزء با کیفیت ترین آژانس های بازیگری به شمار می رود، به ویژه در معرفی بازیگران نسل جوان شهرت بیشتری دارد.
gayesokmen.com.tr

آژانس Aypi
این آژانس یکی از آژانس های بازیگری در ترکیه است که با کادر مجرب و جوان خود، در معرفی برترین بازیگران ترکیه نقش به سزایی دارد و جزء معروف ترین آژانس های بازیگری در ترکیه به شمار می آید

 

 

www.aypiajans.com

 

 

 

 

 

 

دستمزد بازیگران ترکیه

 

 

 

قد بازیگران ترکیه

بازیگران ترکیه ای که ایرانی هستند

برای بازیگر شدن باید به کجا رفت

بازیگران فوت شده ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید