نمایش تله سیتی – تهران به روی صحنه رفت.

: هادی کمالی مقدم، مینا بزرگمهر
: ناهید سیف الهی، مجید نیرومند، فرهنگ زرگر باشی، الاهه نوری

اجرایی سیار، در باب به بازی گرفتن شهر

: یوآنا آروفات، الیویه ویلانُو، مینا بزرگمهر، هادی کمالی مقدم

: مینا بزرگمهر، هادی کمالی مقدم
: پیمان کرمانی
: مهدی ترکمان
: صادق حسین
: فریبرز دارایی
: س.ک
: مینا بزرگمهر
: مهدی آشنا

 

درباره این نمایش:
اجرای محیطی «تِلِه سیتی- تهران»،  به کارگردانی مینا بزرگمهر و هادی کمالی مقدم، که روایتی است از تهرانِ امروز، بعد از اجراهای خود در کشور فرانسه، به زودی در یکی از محله های قدیم تهران (عودلاجان، محلۀ امامزاده یحیا) استارت زده میشه. و بالاخره این پروژه که اجراییست در ستایش صحنه های سرگردان، در یکی ازعمارتهای قدیمی (قاجاری) شهر، در سرای کاظمی، به نمایش در میاد.
هدف ما از اجرا در این محل، از طرفی بازی با محله و شکل دادن رابطه ایست بین مخاطبین و ساکنین، و از طرف دیگر پویا کردن هر چه بیشتر بافت محلی برای پذیرش اتفاقات فرهنگی و هنری است. البته با دونستن این نکته که اون منطقه فرهنگ بسیار غنی ای داره و جزو بافت های شهری ثبت شده در میراثه. خود امامزاده یحیی با قدیمی ترین چنار تهران به قدمت ۹۰۰ سال، حمام نواب (محل فیلمبرداری فیلم قیصر)، بازارچه قدیمی، سرای دبیر الملک، خانۀ مدرس، خانۀ پهلوان رزاز و خانۀ پدر سالار و چندین مکان با هویت دیگه هم در دل این محل پنهانن که جستجوشون توی کوچه پس کوچه ها، دست کمی از دنبال کردن نقشۀ گنج نداره.
از این رو تصمیم گرفتیم که از دوستان علاقمند به کشف گنجهای تاریخ در لایه های این شهر، دعوت کنیم تا برای همراه شدن با این اجرا، مسیر خودشون رو از لحظۀ ورود به محل تا سرای کاظمی، به شکل یک سفرنامه ثبت کنن.
شما می تونین سفرخودتون رو با ثبت عکس روایت هایی از محله، با ما و مخاطبین این اجرا به اشتراک بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید